CALENDAR

CALENDAR

March 2020

View:
   
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
1
2
  • Baldwinville 11:00am Li Liu
  • Weston 8:30am Shaw Pong Liu
  • Braintree 8:50am ImprovBoston
  • Canton 9:00am Chhandika
3
  • South Hamilton 10:00am Tanglewood Marionettes
  • Canton 9:30am Nancy Hair
4
  • North Attleboro 9:15am MythMasters
  • Hyannis 1:00pm Bamidele Dancers & Drummers
  • Braintree 9:00am ImprovBoston
5
  • Natick 9:10am Bamidele Dancers & Drummers
  • Marblehead 12:40pm Bamidele Dancers & Drummers
  • Grafton 9:00am ImprovBoston
  • Braintree 9:00am ImprovBoston
  • Canton 12:40pm Li Liu
  • Brookline 10:00am Valerie Tutson
6
  • Abington, MA 9:30am Afro-Brazilian Ensemble
  • Andover 9:00am Bamidele Dancers & Drummers
  • Franklin 9:15am Historical Perspectives for Children-John Manning
  • Braintree 9:00am ImprovBoston
  • Ashburnham 12:45pm Odaiko New England
  • Westford 1:00pm Li Liu
  • Dorchester 1:00pm Bamidele Dancers & Drummers
  • Canton 8:00am Grooversity
7
8
9
  • East Boston 9:00am Urbanity Dance
  • Salem 9:30am Odaiko New England
  • Northborough 9:00am Behind the Mask
  • Lexington 11:00am Valerie Tutson
  • Norwood 9:15am Chhandika
  • Wayland 8:15am The Fourth Wall
10
  • Woburn 9:00am Norah Dooley
  • Waltham 1:30pm Valerie Tutson
  • Abington 9:00am Isaya Oleporuo
  • Ashland 10:00am Afro-Brazilian Ensemble
  • Watertown 9:30am Bamidele Dancers & Drummers
11
  • Scituate 2:00pm Bamidele Dancers & Drummers
  • Medford 9:35am MythMasters
  • Concord 8:45am Tanglewood Marionettes
  • Braintree 9:00am ImprovBoston
12
  • Taunton 6:00pm Shaw Pong Liu
  • South Salem 2:30pm Bamidele Dancers & Drummers
  • Braintree 9:00am ImprovBoston
  • Boxborough 5:30pm Valerie Tutson
13
  • Wakefield 8:30am MythMasters
  • Belchertown 9:00am Bamidele Dancers & Drummers
  • Grafton 8:30am Historical Perspectives for Children-John Manning
  • Arlington 12:30pm Norah Dooley
  • Wakefield 9:00am Afro-Brazilian Ensemble
14
  • Boston 10:30am Celtic Bells
15
16
  • Brookline 1:00pm Corey DePina
  • Natick 9:00am ImprovBoston
17
18
  • Westborough 9:00am Norah Dooley
  • Foxborough 9:15am Tanglewood Marionettes
  • Foxborough 11:15am MythMasters
19
  • North Attleboro 9:15am Historical Perspectives for Children-John Manning
  • Winchester 2:00pm The Fourth Wall
  • Wayland 8:15am The Fourth Wall
20
  • Orleans 8:35am Shaw Pong Liu
  • Canton 9:30am North Winds
  • Medfield 9:00am Historical Perspectives for Children-John Manning
21
22
23
  • Stow 1:00pm Eth-Noh-Tec
  • West Newton 9:00am Shaw Pong Liu
24
  • Lynnfield 11:50am David Zucker and Richard McElvain
  • Holden 1:00pm Tanglewood Marionettes
25
  • Newburyport 8:40am Valerie Tutson
  • Lexington 9:00am Chhandika
  • Framingham 9:00am Eth-Noh-Tec
26
  • Concord 10:00am Historical Perspectives for Children-John Manning
  • Millis 10:00am David Zucker
  • Swampscott 1:00pm Leeny Del Seamonds
27
  • W Bridgewater 1:00pm Historical Perspectives for Children-John Manning
  • Woburn 9:00am Norah Dooley
  • Berlin 10:00am Ezekiel's Wheels
  • Winchester 9:30am Billy Brennan
  • North Easton 8:00am David Zucker and Richard McElvain
  • Brookline 8:15am Afro-Brazilian Ensemble
  • South Boston 9:30am Li Liu
28
29
30
  • Waltham 9:30am Voci Angelica
31
  • Norwood 9:30am The Fourth Wall